RSS
Kısa İyidir taşındı!! Bir süredir blog olarak devam ettiğimiz çalışmalarımıza artık www.kisaiyidir.net adresinde daha geniş içerikli bir portal olarak devam ediyoruz. Orada görüşmek üzere!!

14. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri FestivaliÜlkemizdeki nadir kadın festivallerinden biri Uçan Süpürge. Gerekli ilgiyi göstermeniz dileğiyle.

Heval.

Son Başvuru Tarihi : 18 Şubat 2011
İnternet sayfası için tıkla
Başvuru formu için tıkla

KATILIM KOŞULLARI

1. Genel
1.1. Festivalin ana amacı yerli ve yabancı kadın yönetmenleri seyirci ile bulusturmak; sinemayı feminist bir bakış açısıyla yeniden degerlendirmek ve kadınların bu sektördeki deney imleri ve karsılastıkları sorunlarla ilgili bir tartısma platformu yaratmaktır.

1.2. 14. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 5-12 Mayıs 2011 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleşecektir.

1.3. Kadın yönetmen tarafından çekilmis ya da yönetmenlerinden en az birinin kadın olması kosuluyla uzun, belgesel, kısa film ve canlandırma filmler festivale basvuru yapabilirler.

1.4. Festival programında yer alan filmlerin gösterim formatı 35 mm. ya da Beta-cam SP PAL’dır.

1.5. Uzun filmlerin gösterim formatı 35 mm. olmak zorundadır.

1.6. Seçilen lmler Türkçe elektronik altyazı ile gösterilecektir. Filmlerin 35 mm. kopyaları Ingilizce altyazılı olmalıdır.

1.7. Basvuran fi lmlerin tüm tanıtım materyalleri festival komitesine temin edilmelidir.

2. Tanıtım materyallerini teslim kuralları ve tarihleri
2.1. Ön eleme materyallerini festival komitesine ulastırmak için son tarih 18 subat 2011’dir.

2.2. Basvuru sahiplerinin asagıdaki materyalleri saglaması gerekmektedir.
  •  Eksiksiz doldurulmuş bir başvuru formu.
  •  Filmin DVD kopyası
  •  Filmin fragmanı
  •  Filmin Türkçe ve İngilizce özeti
  •  Yönetmenin biyografisi ve filmografisi
  •  Filmden fotoğraflar (yüksek çözünürlükte veya basılı)
  •  Yönetmenin fotoğrafı (yüksek çözünürlükte veya basılı)
  •  Poster (en az 3) ve/veya broşür (en az 10)
  •  Press book, elektronik basın dosyası

2.3. Belirtilen materyaller eksiksiz bir sekilde asagıdaki adrese gönderilmelidir:
Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali
Büyükelçi Sokağı 20/4 06700 Kavaklıdere / Ankara

2.4 Yukarıda belirtilen materyaller iade edilmeyecektir.

3. Seçilen Filmler
3.1. Seçilen lmin eksiksiz doldurulmus basvuru formu ve belirtilen materyalleri, Festival katalogunda yararlanılmak üzere festival komitesine en geç 18 subat 2011 tarihine dek ulastırılmadır. Gecikmeyi önlemek için bir filmin festivale kabulü kesinlestiginde materyallerin derhal hazırlanıp gönderilmesi tavsiye edilir. Saglanan materyallerdeki eksik ya da hatalı bilgilerin sorumlulugu festivale ait degildir.
 
3.2. Katalogda yayımlanacak yazılar festivalin insifiyatindedir.
 
3.3. Genel bir kural olarak fi lmlerin katalog bilgileri asagıdakilerden olusacaktır: Teknik ve artistik krediler: Filmin Türkçe, özgün ve Ingilizce adı, yapım ülkesi, formatı, yapım yılı, süresi, yönetmeni, görüntü yönetmeni, kurgucusu, sanat yönetmeni, oyuncuları, aldıgı ödüller, yapımcısı/yapım şirketi ve dağıtımcısı.

3.4. Festivale katılan fi lmlerin yeterli sayıda basın dosyası festival komitesine ulastırılmalıdır.

3.5. Festival programına kabul edilen filmlerden en fazla 3 dakikalık görüntü, hem filmin hem festivalin tanıtımı için ulusal ya da uluslararası televizyon kanallarında gösterilmek üzere kullanılabilir.

3.6. Festival, hem seçilen lmin hem de bütün programın tanıtımını yapmak üzere kendi web sitesinde her fotografı kullanma hakkına sahiptir.
 
3.7. Festival yönetimi seçilen fi lmlerin gösterim programına karar veren tek yetkilidir.
 
3.8. Festival yönetimi seçilmeyen filmleri bildirmekle yükümlü değildir.

3.9. Festivalin yarışmalı bölümü olan “Her Biri Ayrı Renk” bölümünde yer alan film, FIPRESCI Ödülü’nü kazanırsa, 12 Mayıs’ta yapılacak Kapanış Töreni’nin ardından üçüncü kez gösterilecektir.

3.10. Festivale kabul edilen fi lmler 1 Nisan 2011’den sonra programdan çekilemez.

4. Film tasınma
4.1. Film kopyaları kaynagından gönderiliyor ve kaynağına teslim ediliyorsa navlun festival tarafından karşılanır. Eğer filmin kopyası başka bir festival ile paylaşılacak ise sadece tek yön navlun festival tarafından karsılanır.

4.2. Festivale fi lm gönderen katılımcılar kopyanın geri gönderileceği adresi en geç 18 Nisan 2011’e kadar festival yönetimine bildirmelidir.

4.3. Festival film kopyalarının eline geçtigi andan itibaren ve geri gönderilmek üzere tasıma firmasına teslim edildigi ana kadar sigortalanmasından sorumludur. Filmin kopyası hasar gördügünde ya da kopyanın kaybolması durumunda festival, yapımcının basvuru formunda belirttigi tutar kadar sorumlu tutulabilir.

5. Sonuç
5.1. Festivale katılım bu kosulların tamamen kabulü anlamına gelir. Belirtilmeyen herhangi bir durumda festival yönetimi karar vermeye yetkilidir

İLETİŞİM
Uçan Süpürge
Uluslararası Kadın Filmleri Festivali
Büyükelçi Sok. 20/4 Kavaklıdere
06700 Ankara/Türkiye
tel: +90 312 427 00 20 Faks: +90 312 466 55 61

0 yorum:

Yorum Gönder

İzleyiciler

 
Copyright 2009 Kısa İyidir. Tüm hakları saklıdır.
Blog içerisindeki hiçbir yazı -festival ve yarışma duyuruları hariç- izin alınmadan ve kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
by Heval Hazal Kurt