RSS
Kısa İyidir taşındı!! Bir süredir blog olarak devam ettiğimiz çalışmalarımıza artık www.kisaiyidir.net adresinde daha geniş içerikli bir portal olarak devam ediyoruz. Orada görüşmek üzere!!

5. GAÜ Liselerarası Kısa Film Yarışması


Bu ara liselerarası kısa film yarışmaları haberleri geliyor tek tek. Bu yarışmanın diğerlerinden en büyük farkıysa kazanan filmin yönetmenine bir yıllık %100 eğitim bursu imkanı sunmaları. Detaylar yazının devamında.

Heval.

Son Başvuru Tarihi : 11 Nisan 2011
İnternet sayfası için tıkla
Başvuru formu için tıkla

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) bünyesinde her yıl geleneksel olarak gerçekleşen GAÜ Liselerarası Kısa Film Yarışması'nın bu yıl beşincisi düzenleniyor.

GAÜ'den yapılan açıklamada, yarışmanın amacının, gençleri bir araya getirerek geleceğin yönetmenlerini, yapımcılarını keşfetmek ve yeni dostlukların kurulmasına olanak sağlamak olduğu kaydedildi.

Birincilik ödülünün GAÜ'nün yükseköğretimde 25. yılına girdiği dönemde eğitime başlayan İngiltere Yerleşkesi Canterbury Kampüsü'nde tam burslu eğitim olduğu ifade edildi.
Katılımcıların belgesel ve drama içerikli kısa filmler ile katılabileceği yarışmanı ödülleri ve katılım koşulları ise şöyle:

ÖDÜLLER
Birincilik Ödülü: GAÜ Canterbury Kampüsü'nde 1 yıl %100 Hazırlık Bursu veya 2500 Euro
İkincilik Ödülü: 1500 Euro ve Dijital Fotoğraf Makinesi
Üçüncülük Ödülü: 750 Euro ve DivX / DVD Oynatıcı

KATILIM KOŞULLARI
1. Yarışmaya Türkiye Cumhuriyeti ve KKTC sınırları içerisinde lise ve dengi okullarda öğrenim gören öğrenciler katılabilir.

2. Filmler en fazla 15 dakika uzunluğunda olabilir.

3. Filmlerde konu sınırlaması yoktur; ancak Milli Eğitim ilkelerine ve genel ahlak kurallarına uymayan filmler değerlendirmeye alınmayacaktır.

4. Yarışmaya katılacak filmler orijinal formatı ne olursa olsun "PAL" sistemi ile kaydedilmiş olmalıdır.

5. Jüri üyeleri, filmleri içerdikleri belirgin teknik hatalar yüzünden diskalifiye edebilirler.

6. Yarışmaya katılmak için son başvuru tarihi 11 Nisan 2011'dur. 11 Nisan 2011' tarihine kadar aşağıdaki dokümanların Girne Amerikan Üniversitesi'ne gönderilmesi gerekmektedir.
  • Ön kayıt formu
  • Eserin 2 adet DVD kopyası
  • Filmle ilgili 2 adet siyah-beyaz veya renkli fotoğraf
  • Filmin özeti (en fazla 100 kelime)
  • Öğrenci belgesi

7. Yarışmaya bireysel ya da grup olarak katılmak mümkündür. Grup olarak katılacaklar gruptan sorumlu bir kişinin ismini belirtmelidir. Her grup ve/veya yarışmaya birden fazla filmle katılabilir.

8. Üniversitemizin televizyonu GAU TV, yarışmaya katılan her filmin gösterim hakkına sahiptir.

9. Jürinin kararına itiraz edilemez.

10. Yarışma sonuçları Nisan başında yapılacak jüri toplantısı sonunda belirlenecek ve 15 Nisan 2011 Cuma günü üniversitemizde gerçekleştirilecek törenle ödüller sahiplerini bulacaktır.

11. Yarışma düzenleyicileri ve seçici kurul üyelerinin birinci derece akrabaları yarışmaya katılamazlar.

12. Yarışmaya gönderilen eserlerin ve kullanılan görsel malzemenin daha önce sergilenmemiş, yayınlanmamış, ödül kazanmamış ve telif haklarının satılmamış olması gerekmektedir.

13. Katılım koşulları bu madde dahil 13 maddeden oluşur. Her katılımcı yarışmanın katılım koşullarını kabul etmiş sayılır. Katılım koşulları sadece yarışmayı düzenleyenler tarafından değiştirilebilir.

İLETİŞİM
Meral Başer - Etkinlik Yöneticisi
Girne Amerikan Üniversitesi
Universite Caddesi P.K. 5  Karmi Kampüsü
Karaoğlanoğlu, Girne / KKTC
Tel :0392 650 20 00 Dahili:1165

0 yorum:

Yorum Gönder

İzleyiciler

 
Copyright 2009 Kısa İyidir. Tüm hakları saklıdır.
Blog içerisindeki hiçbir yazı -festival ve yarışma duyuruları hariç- izin alınmadan ve kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
by Heval Hazal Kurt